Výrobky

Sekce Barevné obrázky nezahrnuje jenom obrázky hýřící všemi barvami, které taky mají své kouzlo, ale naleznete zde i paličkované obrázky z tenké tmavé nitě. Té svou jemností a elegancí mohou lehko konkurovat bílým obrázkům. Na některé motívy se varianta tmavé dokonce hodí lépe. Posouďte sami.

Tenká nit bílé barvy vyzdvihuje jemnost, eleganci, křehkost a krásu paličkované krajky, o čem se můžete sami přesvědčit. Bíla se hodí na všechny motívy a taky je univerzální barvou, takže bílý paličkovaný obrázek můžete umístnit kdekoliv. Výborně se hodí i jako dárek, kterým rozhodně nic nezkazíte.

Šperk nemusí znamenat pouze drahý kov zakoupený v klenotnictví. Hezké šperky, které určitě zaujmou, si můžete vyrobit i sami. Stačí k tomu pouze nitě, pár korálků, dobrý nápad a šikovné ruce. V této galerii můžete zhlédnout mnou navržené a vyrobené paličkované náušnice i náhrdelníky.

Skleněné, ručně vyráběné baňky mají své kouzlo, no v dnešní době se čoraz více vracíme k ozdobám z tradičních materiálů jako sláma, dřevo, hlína, šustí... K takovýmto tradičním Vánočním ozdobám můžeme zaradit i paličkované ozdoby. Jak se můžete sami přesvědčit v galerii, nemusí to vždy být jenom obyčejné plošné tvary.

K Velikonocím tradičně patří kromě kuřátek, zajíčků a kočiček taky kraslice. Efektní velikonoční dekorace různych tvarů s tradičními motívy se dají vyrobit i paličkováním. Kromě toho, že dekorace vyrobené touto technikou jsou originální je jeji výhodou i nenáročnost při skladování pro přístí roky.

Anketa

Které výrobky se Vám nejvíc líbí?

Bílé (42)
Barevné (12)
Šperky (21)

Celkový počet hlasů: 109